Atjaunosim Baldones baznīcu kopā!

Dzīve ir ceļojums ar daudzām pieturām. Pirmā skolas diena, liktenīga satikšanās, panākumi darbā, bērnu piedzimšana – tās visas ir pieturas mūsu ceļā. Arī Baznīca. Vienalga, vai esam kristieši vai nē, mēs visi mēdzam ik pa brīdim piestāt, lai padomātu par patiesi būtisko.

Baldonē pietura “Baznīca” eksistē ne tikai domās, bet pavisam reāli. Tā atrodas blakus pirms gandrīz 200 gadiem celtai ēkai, pašā pilsētas centrā. Baznīcas ēka savā ceļā ir piedzīvojusi daudzas pieturas – tā bijusi dievnams, tad visu aizmirsta un izdemolēta ēka, vēlāk arī plastmasas ražotnes cehs. Pēdējos 30 gados baznīca atkal ir ne tikai vieta tiem, kas meklē Dievu, bet arī koncertzāle un pasākumu vieta.

Diemžēl pašlaik baznīcas fasāde rada pamestības iespaidu un Baldonei godu nedara. Jau vairākus gadus cenšamies rast valsts finansiālu atbalstu šā valsts nozīmes kultūras pieminekļa atjaunošanai. Un beidzot, 2023.gada vasarā, ir saņemts finansējums vismaz vienas fasādes sienas atjaunošanai. Ceram, ka pamazām izdosies atjaunot visu baznīcas fasādi.

Gaidot uz valsts atbalstu, tomēr “nesēžam rokas klēpī salikuši”. Pateicoties ziedotāju atbalstam, baznīcā ir ierīkota centrālā apkure, ir izstrādāts draudzes telpu pārbūves projekts. To visu draudze nespētu paveikt bez jūsu lūgšanām un atbalsta.

Ziedojumu vākšanas akcija "Pietura Baznīca" turpinās, jo tikai mums visiem kopā izdosies atjaunot savu Baldones baznīcu tādā veidolā, par kuru būtu prieks pašiem un Baldones viesiem. Akcijas laikā joprojām tiks organizēti koncerti un pasākumi, kuros savāktie līdzekļi būs mērķziedojums baznīcas atjaunošanai.

Aicinām ziedot:

  • Baldones evaņģēliski luteriskā draudze
  • Reģistrācijas nr.: 90000739936
  • Konts: LV81 RIKO 0000 0834 2369 1
  • Mērķis: Baznīcas atjaunošanai

Laikā no 2022.gada 2.janvāra līdz 2023.gada 22.augustam baznīcas atjaunošanai ziedoti 21 079€. Pateicamies ziedotājiem!

 

2022. gada 2. janvāra koncerts "Vēstule Ziemassvētkos"

2022. gada 20. februārī - Ēriks Loks un grupa Adaland